نتایج جستجو برای عبارت :

فیلم هایی که در موضوع نجوم و هوافضا باید دید

برای ثبت نام در دره آموزش مجازی نجوم اینجا کلیک کنید
برای اطلاع بیشتر به شماره واتس آپ 09308712483 پیام دهید

در این دوره  به جایگاه خود در عالم میپردازیم و سپس بررسی این جهان و اجرام موجود در آن پرداخته
در ادامه این دوره شمارا با فواصل و اندازه گیری های نجومی آشنا میکنیم ، این دوره بیش از 8 جلسه آموزش آنلاین نجوم میباشد
که در هر جلسه چند مبحث نجوم به شما آموزش داده میشود مانند آشنایی با کره سماوی ، صورت فلکی ها ، منظومه شمسی ،
پیدایش و تکامل ستارگ
|.| برنامه بازی‌ها
سه‌شنبه:
〰 شیمی دهم_کامپیوتر یازدهم
زنگ تفریح چهار و پنج
داور: رضوی زاده
پنجشنبه:
〰 زیست دهم-کامپیوتر یازدهم 
زنگ اول و دوم
داور: رحیمی
〰  ریاضی دهم- زیست یازدهم
زنگ ناهار
داور: سپهری
〰 فیزیک دهم-نجوم یازدهم
زنگ تفریح چهار و پنج
داور: پیشکاری
جمعه:
〰 نجوم دهم-شیمی یازدهم
زنگ اول و دوم
داور: موسوی شاد
〰 زیست دهم-فیزیک یازدهم 
زنگ ناهار
داور: هادی بابلو
〰  نجوم دهم- کامپیوتر دهم
زنگ چهار و پنج
داور: عرفان فروغی

توضیحات فایل
دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل جزوه و پروژه پاورپوینت های بی نظیر و حرفه ای درس مقدمه ای بر مهندسی هوافضا با فرمت pdf و ppt- قابل ویرایش با کیفیت عالی می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول ارزشمند را دریافت و دانلود نمایید.
پروژه پاورپوینت های درس مقدمه ای بر مهندسی هوافضا شامل موارد ذیل میباشد:
پاورپوینت کتابچه راهنمای هلیکوپتر helicopter Maintenance manual در ۲۲ اسلاید
پاورپوینت هواپیماهای عادی،چندمنظوره،ا
باتوجه به سری جدید فعالیت های نجومی و برنامه های علمی، ان شاء الله به مرور این صفحه بروز رسای خواهد شد. مطالب مربوط به وقت و تقویم امت اسلامی اولویت محتوا خواهد بود. متاسفانه دانش عمومی مردم و گروه های علمی مختلف در این زمینه بسیار اندک است. 
روز یکشنبه یکی از مهندسین نقشه بردار که به احتمال زیاد نجوم را هم در دانشگاه «پاس» کرده بودند خیلی بی منطق به هلال یابی و استهلال ایراد می گرفتند. 
امروز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای اعضای هیئت علم
فصل اول برنامه راه شیری
با قسمت دهم به پایان میرسد. این برنامه نجومی با یک ویژه برنامه به
مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود انسان روی ماه ادامه پیدا می‌کند و پس از یک
استراحت یک ماهه فصل دوم آن مجددا شروع می‌شود. در این آخرین قسمت از فصل
اول راه شیری به گوشه و کنار نجوم سرک می‌کشیم و مروجان علم نجوم در ایران
به فعالیت‌های گوناگون نجومی در ایران می‌پردازند. از برگزاری باشگاه‌های
نجوم تا ساخت ساعت‌های آفتابی و عکاسی از آسمان شب موضوعاتیست که
کتاب باید كسی از میان ما به كشتن كتاب برخیزدشاعر: فرهاد وفایی

چشم هایششروع ویرانیو من آن دورترین شهر زیر آوارمکه هیچ ، هیچ ، هیچامیدِ نجاتم نیست
برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینستگرام نشر شانی مراجعه کنید:@nashreshani1
همچنین می توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید: 
http://www.nashreshani.com
در قسمت نظراتِ پست «کوچولوهای دوست‌داشتنی و نجوم»، یکی از عزیزان درخواست کرده بود تا محتوای کلاسهای دوره «نجوم برای کودکان» خودم را در اختیارش بگذارم. بهتر دیدم این محتوا را در پستی جداگانه منتشر کنم. البته تنها به نوشتن تیتروار اکتفا می‌کنم و بقیه را به خلاقیت معلّم می‌سپارم.

ادامه مطلب
 راه شیری برنامه‌ای با محوریت نجوم و آسمان شب برای علاقه‌مندان به دانش نجوم است. اجرای این برنامه را سیاوش صفاریان‌پور، بر عهده دارد که سابقه ساخت برنامه‌های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده می‌شود. این مجموعه با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در بخش‌های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست اجرا می‌شود.

نخستین قسمت مجموعه راه شیری به مناسبت روز جهانی نجوم از ۱۶ اردیبهشت ۹۸ در دیجی‌کالا مگ منتشر شد

نجوم دوره‌ی باستانقدمت علم نجوم به درازای حضور بشر در زمین است، اما نجوم به طور علمی از زمانی آغاز شد که بشر دست به کشاورزی زد و متوجه تأثیر خورشید بر کشاورزی شد. آن‌ها به این نکته پی برده بودند که خورشید باعث ایجاد فصول می‌شود و همچنین می‌دانستند کشاورزی در فصول خاصی قابل انجام است؛ بنابراین، شناخت و پیش‌بینی دقیق حرکت خورشید در آسمان و در روزهای مختلف سال برای تأمین غذای بشر، امری اجتناب‌ناپذیر می‌نمود.
از مهم‌ترین رصدهای گالیله رصد
تمام این هفته میخواستم بنویسم. درباره اینکه هوا واقعا خوبه اما من رو غمگین میکنه. درباره اینکه دوست دارم ۱۴ساله باشم. دوست دارم شبیه ۱۴سالگیم از رمان های نودوهشتیا طور لذت می‌بردم. دوست دارم ریاضی میخوندم. نجوم میخوندم. خدایا، نجوم‌ میخوندم. درباره اینکه خیلی استرس دارم. و‌ خیلی می‌ترسم. درباره اینکه برعکس همیشه هیچ لیست ارزویی برای امسال نساختم. اینکه از ارزوهام می‌ترسم. اینکه نمیتونم غذا بخورم، نمیتونم بخوابم، تمام مدت سردمه و میدون
سلام!این وبلاگ توسط اعضای چهاردهمین تیم ایران در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک ساخته شده است. ما طبق رسم سالهای گذشته، جزوات، تمارین و آزمون های آزمایشی در این وبلاگ و در کانال تلگرامی‌مان منتشر خواهیم کرد. هدف ما از این کار، کمک به افراد علاقه‌مند به المپیاد نجوم و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در طول مسیر المپیاد است؛ امیدواریم بتوانیم برای مخاطبان خود مفید و مؤثر واقع شویم.
موفق باشید!
|.| برنامه بازی‌ها
سه‌شنبه:
〰 زیست یازدهم - ریاضی دهم
زنگ تفریح چهار و پنج
پنجشنبه:
〰 فیزیک دهم - ریاضی دهم 
زنگ اول و دوم
داور: سپهر سپهری
〰 ریاضی یازدهم - کامپیوتر دهم
زنگ ناهار
داور: هادی بابالو
〰 کامپیوتر یازدهم - نجوم دهم
زنگ تفریح چهار و پنج
جمعه:
〰 فیزیک یازدهم - شیمی دهم
زنگ اول و دوم
داور: عرفان ‌فروغی
〰 شیمی یازدهم - ریاضی یازدهم 
زنگ ناهار
داور: هادی بابلو
〰  نجوم یازدهم - ریاضی دهم
زنگ چهار و پنج
داور: سپهر
در روزهایی که برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا باید #در_خانه_بمانیم، مطالعه کتاب خصوصا در زمینه نجوم و کیهان یک سرگرمی آموزنده و بسیار مفید محسوب می‌شود‌؛ با توجه به این موضوع و همچنین در راستای ترویج فرهنگ پسندیده کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کتاب، قصد داریم از این پس مهم‌ترین کتاب‌های حوزه نجوم و کیهان شناسی را به شما مخاطبین فرهیخته و دوستدار کتاب معرفی نماییم. باشد که بتوانیم دین خود را در این زمینه نیز ادا کنیم.
✍ هیئت تحریری
بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری که رشته مهندسی هوا فضا را انتخاب می کنند، اطلاع صحیحی نسبت به این رشته ندارند و آن را با خلبانی یا نجوم اشتباه می گیرند.
در حالی که هدف این رشته آماده کردن مهندسی است که بتواند در زمینه طراحی ، ساخت و آزمایش هواپیما فعالیت کند. در واقع کار مهندس هوا فضا قبل از بیرون آمدن هواپیما از کارخانه است و او در مورد چگونگی به پرواز درآوردن یک هواپیما آموزش نمی بیند. به عبارت دیگر مهندسی هوا فضا مجموعه ای از علوم و توانایی
دانلود پروژه نجوم مراحل تشکیل یک ستاره از تولد تا مرگ
دسته بندی هوا فضا فرمت فایل Word حجم فایل 27.975 KB تعداد صفحات فایل 131 دانلود مقاله نجوم مراحل تشکیل یک ستاره از تولد تا مرگ فهرست : ستاره چیست ؟ مراحل زندگی یک ستاره از تولد تا مرگ ستاره بعد از تولد سحابی سیاره zwnj;ای تأثیر نیروی گرانش بر زندگی ستارگان مراحل ...
دریافت فایل
کامپوزیت ها موادی چند جزئی هستند که خواص آنها در مجموع از هرکدام از اجزاء بهتر است. ضمن آنکه اجزای مختلف، کارایی یکدیگر را بهبود می بخشند. در کامپوزیت های پلیمری حداقل دو جزء مشاهده می شود: 
1 - فاز تقویت کننده که درون ماتریس پخش شده است. 
2 - فاز ماتریس که فاز دیگر را در بر می گیرد و یک پلیمر گرماسخت یا گرمانرم می باشد که گاهی قبل از سخت شدن آن را رزین می نامند.
در کاربردهای مهندسی، اغلب به تلفیق خواص مواد نیاز است. به عنوان مثال در صنایع هوافضا،
راه شیری برنامه‌ای با محوریت نجوم و آسمان شب برای علاقه‌مندان به دانش
نجوم است. اجرای این برنامه را سیاوش صفاریان‌پور، بر عهده دارد که سابقه
ساخت برنامه‌های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده
می‌شود. این مجموعه با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در
بخش‌های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست اجرا می‌شود.

نخستین قسمت مجموعه راه شیری به مناسبت روز جهانی نجوم از ۱۶ اردیبهشت ۹۸
در دیجی‌کالا مگ منتشر شد .

تحقیق آشنایی با کهکشان ها و سیارات فرمت فایل دانلودی: .docxفرمت فایل اصلی: docxتعداد صفحات: 31حجم فایل: 934 کیلوبایت قیمت: 4000 تومان
توضیحات:تحقیق اخترشناسی با موضوع آشنایی با کهکشان ها و سیارات، در قالب فایل word و در حجم 25 صفحه.بخشی از متن:یادگیری علم و استفاده ازتاریخ گذشتگان در واقع استفاده ازتجربیات همه کسانی است که پیش ازما زندگی کرده و رنج و زحمتی را برای کسب تجربه متحمل شده اند. بی شک نجوم و ستاره شناسی یکی از قدیمی ترین علم های شناخته شده اس
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
انجام پروژه فلوئنت توسط صدها کارشناس حرفه ای نرم افزار فلوئنت در تمامی رشته ها و گرایش ها با بهترین کیفیت انجام میشود 
انجام پروژه فلوئنت مکانیک 
انجام پروژه فلوئنت عمران
انجام پروژه فلوئنت هوافضا
انجام پروژه فلوئنت شیمی 
ادامه مطلب
مولانا شیخ محمد فقیه اناری،فقیه و مجتهد و از شاگردان شیخ بهایی بوده و نزد او علوم دینی،حدیث،هندسه،منطق،ریاضی،طب و علوم غریبه را فرا گرفته بود و ازشیخ بهایی اجازه روایت حدیث و اجتهاد و صدور فتوا داشت.
شیخ بهایی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری که در دانش های فلسفه،منطق،هیعت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست،حدیث،ریاضی،اخلاق،نجوم،عرفان،فقه،مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.یونسکو به پاس خدمات وی به علم ستار
داشتم کتابی را مطالعه می‌کردم که در آن روایتی از بحارالانوار توجه‌ام را جلب کرد. در این روایت 4 علم بعنوان علومی ضروری و نافع معرفی شده‌اند که یادگیری آنها باید در اولویت باشد:
1. علم فقه برای دین
2. علم طب برای سلامتی
3. علم ادبیات برای مصونیت زبان از خطا
4. علم نجوم برای شناخت زمان
◄ «فقه»، قوانین و دستورالعمل‌هایی‌ست از طرف خداوند برای انسان و «علم فقه» علمی‌ست که از منظرهای مختلف این قوانین را بررسی و بحث می‌کند. در واقع می‌توان گفت علم
توضیحاتی بر زندگینامه شیخ بهایی :
بهاء
الدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی (۸ اسفند ۹۲۵ خورشیدی،
بعلبک تا ۸ شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی، اصفهان) دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم
هجری است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت.در حدود ۹۵
کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه،
مهندسی و هنر و فیزیک بر جای مانده است.به پاس خدمات وی به علم
ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال «نجوم و شیخ بهای
همراهان فرهیخته و گرامی، از این پس با افزوده شدن بخش #آزمون_نجوم (Astronomy Quiz) در #کانال_تلگرام و #استوری_پیج؛ می‌توانید ضمن پاسخگویی به این سوال‌ها، میزان معلومات خود در زمینه نجوم را سنجیده و در صورت نیاز با مطالعه کتاب‌هایی که معرفی خواهند شد و همچنین مشاهده‌ مستندهایی که در کانال تلگرام بارگذاری می‌شوند، سطح دانش نجومی خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که سوالات در سه سطح آسان، متوسط و سخت مطرح می‌شوند بنابراین انتظار نمی‌رود همه م
به نام خدا
دکتری روابط بین المللمهندس صنایع...مدرس سیستم های الکترونیک هوا و فضا...مدرس سیستم های ابزار دقیق و ناوبری...مدرس زبان تخصصی(انگلیسی) سیستم های مختلف...مدرس و مجری و مدیریت و صاحب نظر در سیستم های حفاظتی و امنیتی...مدرس دانشگاه...عضو شورای صنفی اولین دانشگاه الکترونیکی کشور...فعالیت در حوزه های هنری...مدرس دانشگاه هوافضا دانشکده پرواز
مهندسی سازه (به انگلیسی: Structural engineering) بخشی از مهندسی عمران و مهندسی هوافضا است. در مهندسی عمران، مهندسی سازه در مورد ساختارهای انتقال بار از اجزاء یک ساختمان یا بنا به محل تکیه‌گاهی آن مانند پی سازه صحبت می‌کند. مهندسی سازه گرایشی از مهندسی است که با طراحی سیستم‌های سازه‌ای به هدف تأمین باربری و ایجاد مقاومت در برابر نیروهای گوناگون وارد بر سازه سروکار دارد. مهندسی سازه عمدتاً با طراحی ساختمان‌ها و سازه‌های غیر ساختمانی سر و کار د
کافیست کمی سرت را بالا بگیری تا از زمین و زمینیان جدا
شوی
عجب نیست که آسمان بیکران را خداوند بر پیکره سقفمان گسترد و ستاره ها را در دامانش
جای داد،اما این عشق به اوست که عمق نگاهمان را از خاک
برمیچیند و روی به زیباهای بی‌نهایتش در ژرفای آسمان‌ها
می‌برد. لذا محبوب را می‌توان در تئوری بی خدایی سیاهچاله‌ها
یا در متن معادله انرژی انیشتین
یافت.
انجمن نجوم هلال نو زرقان درصدد این امر عظیم و در پیشبرد قدمی کوچک در فراقت از خاک و
آشنایی با علم آسم
مولانا محی الدین بن بدرالدین اناری از اخترشناسان سده 10 هجری قمری بوده است.شاه عباس صفوی به این شتاره شناس اناری،اعتقاد زیادی داشت.
مولانا محی الدین بن بدرالدین انار،سال1012 هجری قمری را سالی پرحادثه پیش بینی کرده بود که همین گونه هم شد.دراین سال،شاه عباس صفوی به ارمنستان لشکرکشی کرد.شاه عباس در این مقطع،پس از فتح تبریز،اقدام به باز پس گیری ولایات از دست رفته ایران در آذربایجان،ارمنستان،گرجستان و شروان نمود که در زمان پدرش از ایران جدا گشته
✍ نقشه‌های آسمان یکی از مهم‌ترین و پر کاربردترین ابزارهای نجومی برای رصد و آشنایی با آسمان شب و ستارگان محسوب می‌شوند که مورد نیاز همه‌ی ستاره شناسان آماتور و علاقه‌مندان به نجوم است. کتاب "راهنمای ماهانه آسمان شب" تالیف "ایان رِدپت و ویل تیریون" که توسط مهندس احمد دالکی به زبان پارسی ترجمه شده، از جمله معروف‌ترین کتبی است که در این زمینه در کشورمان به چاپ‌ رسیده. در مقدمه این کتاب، شما با برخی از مهم‌ترین اصطلاحات و مفاهیم ضروری ستاره
هر بند دو قسمت دارد : جمله موضوع ، جمله های تکمیل کننده 
هر بند ، خودش یک موضوع دارد که در عین استقلال ، با موضوع بندهای دیگر هم ارتباط دارد . برای نوشتن یک بند ، فکر یا موضوع آن بند را در جمله ای بیان 
می کنیم که به آن جمله موضوع گویند ؛ جمله موضوع معمولاً در ابتدای بند نوشته می شه.
حالا جمله تکمیل کننده چی هست؟ بعد از جمله موضوع که جمله اصلی بند هستش جمله های دیگه ای هم میاد که به اونها جمله تکمیل کننده می گویند و به عنوان تکمیل کننده جمله موضوع
بیست دقیقه به ۱۰ مانده بود. رفتم دفترش. گفت «چه خبر؟» لبخند زدم. جاکتم را درآوردم. روی صندلی نشستم. کف دست‌هایم را روی میزش گذاشتم. گفتم «من عاشق فزیک و نجوم هستم. به نجوم کمی بیشتر از فزیک احساس تعلق دارم. از یادگرفتن لذت می‌برم. اگر دکترا نگیرم حس می‌کنم راه را نیمه رفته‌ام. یک و نیم سال به فراغتم مانده. شرایط الان برایم ایده‌آل است. در کتاب‌های درسی جواب همه چیز معلوم است. استادها جواب همه‌ی سوالها را میدانند. اگر چیزی را نفهمی به سادگی می
در این قسمت یادداشت‌هایم را در زمینه هستی‌شناسی ، آفرینش و نجوم گذاشته‌ام. این مطالب جالب و خواندنی هستند. و پاسخ به سوالاتی نظیر اینکه این جهان مادی چگونه آفریده شده بوده است ؟ و طراح هستی چه مراحل را در آفرینش طی کرده است؟ جهان‌های معنوی ماورا طبیعه در کجا هستند و چه مشخصاتی دارند ؟ و معادلات بنیادین و اساسی خلقت چگونه نوشته شده‌‌اند؟  و  سوالاتی از این دست را بررسی می‌کند و پاسخ می دهند.
انصافاً با خواندن این یادداشت‌ها درک می‌کنید،
ادبیات غنی پارسی لبریز از اشعار عارفانه و عاشقانه‌ای است که، علاوه بر اینکه قلب را وسیع و روح را لطیف می‌سازد، هر دو را جلا می‌دهد تا زنگار از وجودمان بزدایند. در این میان، اشعار شیرین #سعدی که همه‌ی ما کم و بیش با آن آشنا هستیم جایگاه سترگ و انکار ناپذیری در ادبیات‌ کشورمان دارد. همزمان با یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی، تلاش خواهیم با گذری اجمالی‌ بر یکی از زیباترین اشعار این شاعر پارسی‌ گو، به صورت خلاصه‌وار به ار
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
اگربتوانیم باقرآن انس بگیریم معارف قرآن رادردل وجان خودنفوذ دهیم
زندگی ما وجامعه ما قرآنی خواهدشد.

قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم )له نجوم وعلی نجومه نجوم
لاتحصی عجائبه ولاتبلی غرائبه فیه مصابیح الهدی ومنازل الحکمه
-بحارالانوارجلد89صفحه 17
قرآن ستارگان درخشانی دارد،وبرفرازاین ستارگان، ستارگان دیگری است
،شگفتیهایش پایان نمی گیرد،وعجائبش کهنه نمی شود،چراغهای هدایت درآن است ،ومنزلگاهی
حکمت ودانش
بهم گفت که اگه اومدم تهران دوست دارن که با اونا زندگی کنم! و من فکر کردم که صرفا تعارفه ولی تاکید کرد که تعارف نیست و واقعا دوست دارن برم پیششون :)))))))))))
و در توصیف میزان خفن بودن این پیشنهاد باید بگم که یه اتاق دارن که کلا کتاب چیده‌ست توش از کف تا به سقف! و تفریح روتین، کوه رفتن جمعه هاست که چندساله وقفه ای توش ایجاد نشده! و تا بهشتی یک خیابون فاصله ست و میشه پیاده رفت!

اصولا آدم عاقل الان به جای بندری زدن میره خودش رو با تست خفه میکنه!
رزین های اپوکسی که امروزه در تقویت ، ترمیم و تقویت انواع سازه ها بویژه در ساخت محصولات کامپوزیتی متشکل از دو جزء ، سخت کننده های اپوکسی و سخت کننده بسیار کارآمد هستند. این مواد که در ساخت قالب های جامد نیز مورد استفاده قرار می گیرند ، در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، با چسبندگی عالی به بسترهای مختلف ، مقاومت در برابر شیمیایی بالا (خصوصاً در محیط های بسیار اسیدی و قلیایی) و مقاومت کششی ، فشاری و خمشی.
همچنین از رزین به دلیل
فقط هوشنگ سیحون میتونست سازنده ‌ی آرامگاه خیام باشه.شعر دیواره رو بده جلال‌الدین همایی انتخاب کنه،ده پایه متقاطع رو برای اشاره به هندسه،گل سنبله رو در اشاره به ریاضیات،و ستاره ‌ی سقف رو برای اشاره به نجوم تعبیه کنه،و حتی درختای زردآلو رو برای تحقق آرزوی خیام که در چهار مقاله ی عروضی اومده!
درد است که آدمی را راهبر است. در هر کاری که هست، تا او را دردِ آن کار و هوس و عشقِ آن کار در درون نخیزد، او قصدِ آن کار نکند و آن کار بی دردِ او میسر نشود. خواه دنیا، خواه آخرت، خواه بازرگانی، خواه پادشاهی، خواه علم، خواه نجوم و غیره. تا مریم را دردِ آن زه پیدا نشد، قصدِ آن درخت بخت نکرد. او را آن درد به درخت آورد و درخت خشک میوه‌دار شد.
تن همچون مریم است، و هر یکی عیسی داریم؛ اگر ما را درد پیدا شود، عیسایِ ما بزاید؛ و اگر درد نباشد، عیسی هم از آن را
کهن سرزمین ایران به عنوان مهد فرهنگ و تمدن، از دیر باز زادگاه مفاخر و مشاهیری بوده است که جامعه علمی دنیا در مقابل خدمات سترگ آنها به منظور گسترش مرزهای بی کران دانش ستاره شناسی، سر تعظیم فرود آورده و مناطقی را در اجرام آسمانی به نام آنها ثبت کرده است. این مقاله که در ادامه مقاله پیشین (فسامهر، شماره 150) به رشته تحریر در می آید، به معرفی برخی دیگر از نیک مردان عرصه نجوم ایران می پردازد. 
خواجه نصیر الدین طوسی ستاره شناس و ریاضیدان شهیر ایرانی
قانون مورفی در سال ۱۹۴۹ در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت.
سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد.
در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آزمایش خراب شد.
مورفی درباره این تکنسین گفت:
"اگه یه راه برای خراب کردن چیزی وجود داشته باشه اون همون یه راه رو پیدا می‌کنه" و این آغازی برای قانون مورفی بود.
در ابتدا در فرهنگ فنی مهندسین رواج پیدا کرد و بعد به فرهنگ عامه راه یافت.
بعدا قوانین د
از سفر یزدِ تابستون‌م ننوشتم تا نتیجه‌ی کنکور بچه‌ها قطعی بشه. همین الآن به‌م خبر دادن که نتیجۀ نهاییِ تاثیر مدال‌شون رو پیامک کردن براشون. هوووف... واقعن این مدت یه قسمت بزرگی از ذهن‌م درگیر بود. خداروشکر همه‌شون چیزی رو که می‌خواستن قبول شدن. مکانیک و هوافضا و فیزیک و علوم‌کامیپوترِ شریف و پزشکیِ شهید بهشتی. همین الآن به دونه‌دونه‌شون زنگ زدم و تبریک گفتم و یه‌کم با هم گپ زدیم. جمع‌مون دوباره تا چند روزِ دیگه جمع می‌شه. مصطفا و
در قسمت نظراتِ پست «کوچولوهای دوست‌داشتنی و نجوم»، یکی از عزیزان درخواست کرده بود تا محتوای کلاسهای دوره «نجوم برای کودکان» خودم را در اختیارش بگذارم. بهتر دیدم این محتوا را در پستی جداگانه منتشر کنم. البته تنها به نوشتن تیتروار اکتفا می‌کنم و بقیه را به خلاقیت معلّم می‌سپارم.

جلسه اول:
آشنایی با کره‌ی زمین، علت بوجود آمدن فصلها
نمایشنامه «گالیله»
کاردستی تلسکوپ
جلسه دوم:
آشنایی با ماه، شکل آن (ماه هلالی و ماه کامل)، علت نیفتادن ماه رو
دانش آموزان پایه نهم
طبق لیست زیر پژوهش های خود را آماده و در کلاس ارائه دهید ، توجه داشته باشید نمره این فعالیت بخشی از نمره نوبت اول خواهد بود.
تاریخ ارائه : شنبه 18 آبان 98
1. سید رضا حسینی / موضوع : جرثقیل ها
2. امیر عباس ربیعی / موضوع : معایب اینترنت
3. محمد جواد صالحی / موضوع : انرژی الکتریسیته
4. محمد امین کشیر/ موضوع : بازی کامپیوتری
5. علی اصغر نبی زاده / موضوع : موتور سیکلت
۶. سید علی هاشمی / موضوع : انرژی های نو
۷. محمد سام هدایتی / موضوع : مزایای ای
با اومدن رتبه‌ها بیشتر از همیشه احساس خستگی میکنم... درسته که خیلی هم درست و درمون درس نخوندم ولی نمیدونم چرا حداقل دوست داشتم بهتر از این حرفا بشم
شاید کلا قید خوندن ام بی ای رو بزنم
شایدم به رفتن به شبانه حتی راضی بشم
چرا اون روزی نمیرسه که بگم همین بود! همینو میخواستم! این اون چیزیه که حاضرم در بدترین شرایط براش وقت بذارم و دوستش داشته باشم..
فعلا قصد دارم یکی از علایق فراموش شده! ام رو دنبال کنم
نجوم آماتور!! 
تا کی به خاطر دلایل مسخره از علا
از کودکی هروقت به آسمان شب نگاه می انداختم,تلالو این نورهای درخشان در آسمان برایم جذابیت خاصی داشت تا کنجکاوی من را چنان تحت تاثیر قرار دهد که بیشتر از اینکه بفکر درس باشم بیشتر به دنبال مطالب و مقالات نجومی بودم آسمان شب چنان تاثیری بر من نهاده که تا اکنون که در مرز چهل سالگیم هستم نه تنها از شدت میل و اشتیاقم نکاسته بلکه هر روز نیز بیشتر گردیده است تا بدانجا که تمام این سالها را به مطالعه و یاد گرفتن این رشته را در دستور کار زندگی خویش قرار
اکثر کسانی‌که
تحلیل‌ سنگین تغییر روز عید فطر بخاطر ۱۴ خرداد می‌دهند، کل ماه مبارک را مانند
۱۱ ماه دیگر سال خورده‌اند. برای این دسته
از کارشناسان نجوم چه فرقی دارد ماه کی دیده شود و یا عید چه روزی باشد؟

چند روز پیش یکی
را دیدم که می‌گفت حکومت ایران به‌خاطر کَل‌کَل با عربستان عیدفطرش را یک روز بعدتر
می‌اندازد! یاد سالی افتادم که دو تا نیمه‌شعبان دیدم. یکی در شهر مکّه و دیگری فردایش
در تهران.
اولین presentation پروفشنال زندگی‌ام امروز بود. عالی نبود. بد نبود. یکی از بچه‌ها را دعوت کرده بودم. دوتایشان خودشان را دعوت کردند. اما ده دقیقه قبل از شروع ارائه یک گروه بزرگ از بچه‌های نجوم آمدن! یکی از پروفسورها هم آمده بود. بخیر گذشت. میتوانست بدتر باشد. سوال پرسیدند و بد نبود. باقی حضار از رشته‌های دیگر ساینس بودند و خطری نداشتند :) بعد از ارائه رفتیم و پوستر جو را دیدیم. از جو کنار پوسترش عکس گرفتیم. 
حالا اینجام. روز یادبود رئیس قبلی دانشگاه ا
تحقیق آشنایی با کامپوزیت ها
تحقیق با موضوع آشنایی با کامپوزیت ها، در قالب فایل word و در حجم 27 صفحه. در کاربردهای مهندسی، اغلب به تلفیق خواص مواد نیاز است. به عنوان مثال در صنایع هوافضا، کاربردهای زیر آبی، حمل و نقل و امثال آنها، امکان استفاده از یک نوع ماده که همه خواص مورد نظر را فراهم کند ...
آشنایی با ناسا

همشهری آنلاین:
ناسا مخفف سازمان هوانوردی و فضایی ملی آمریکا است.

ناسا عهده‌دار و مجری اکثر طرح‌های دولتی آمریکا در زمینه فضا و علوم مربوط به آن است. همچنین ناسا مسئول مدیریت و اجرای پژوهش‌های تجاری و نظامی در زمینه‌ هوافضا است.
ادامه مطلب
1. چقد شروین "با تمام جونم" ـو قشنگ و متفاوت خونده :)) اگه شروین و سبک کارشو نمی شناسین بدون موضع گیری اول "کل" آهنگشو گوش بدین، چندبار گوش بدین و بعد نقدش کنید.
2. ری ری سرما خورده :( تنهاس :( بهش میگم فردا نیا، طبق معمول حرفمو گوش نمیده.
3. هفته مسخره ای خواهد بود.
4. امشب میخوام شبکه 4 ببینم :| ساعت ده برنامه داره راجع به نجوم *.*
5. مامانم با یه حالت خوفناکی اومده تو اتاقم درو می بنده میگه میخوام یه رازی بهت بگم :|| میگم خب چی؟ میگه برات نسکافه و پفک و چیپسا
دانش آموزان پایه هشتم
طبق لیست زیر پژوهش های خود را آماده و در کلاس ارائه دهید ، توجه داشته باشید نمره این فعالیت بخشی از نمره نوبت اول خواهد بود.
1. معین تاشک / موضوع : زباله های الکتریکی
2. هادی تجری / موضوع : کپی رایت و حق تکثیر
3. امیر عباس جندقی / موضوع : پرورش زنبور
4. یاسین دیلم / موضوع : مصارف الکتریسیته
5. یونس دیلمی / موضوع : قطعات الکتریکی
۶. امیر حسین رنجبر / موضوع : فیلم سازی
خلاف آمد و کوبید و چراغ عقب سمت شاگرد به فنا رفت.آینه وسط ماشین را بالا پایین کردم و گره خوردم به چشم هایش‌.می گویند آدم ها یکدیگر را از چشم هایشان می شناسند و من هم این گفته ی دانشمندان را به شدت تایید می کنم.آن روزها می گفت کسی که فیزیک می خوانَد با دانشجوی روانشناسی جور نیست، و من می گفتم هم فیزیکدانان هم روانشناسان هردو گروه معتقدند که به گذشته نمی شود رفت اما می توان آینده را دید.به تناقض آمیز ترین حالت ممکن حرف های آن روزم را نقض می کردم؛

مرکز تحقیقات نجوم
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی معماری
مشخصات فایل

تعداد صفحات
102

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
اهمیت موضوع و دلایل انتخاب آن.
با نگاهی به گذشته کشور عزیزمان ایران، به این نکته می رسیم که تاهمین چند قرن پیش ایران، یکی از چند مرکز مهم تولید علم، در جهان بوده است.
در واقع با ورود اسلام به ایران، و تشویق علم آموزی و اکتشاف در چگونگی آغاز و انجام این جهان در معارف دینی، مسلمانان در قرن اولیه

مرکز تحقیقات نجوم
پایان نامه جهت اخذ درجه کارشناسی معماری
مشخصات فایل

تعداد صفحات
102

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
اهمیت موضوع و دلایل انتخاب آن.
با نگاهی به گذشته کشور عزیزمان ایران، به این نکته می رسیم که تاهمین چند قرن پیش ایران، یکی از چند مرکز مهم تولید علم، در جهان بوده است.
در واقع با ورود اسلام به ایران، و تشویق علم آموزی و اکتشاف در چگونگی آغاز و انجام این جهان در معارف دینی، مسلمانان در قرن اولیه
در قسمت هشتم از برنامه راه شیری
به سراغ یکی از جذاب‌ترین بخش‌های نجوم آماتوری یعنی عکاسی نجومی
رفته‌ایم. در این قسمت از برنامه جمعی از عکاسان نجومی به مرور خاطرات خود
از ثبت تصاویر آسمان شب می‌پردازند و درباره‌ی ثبت تعدادی از
به‌یادماندنی‌ترین عکس‌های خود و داستان پشت هر کدام از آن‌ها صحبت
می‌کنند.در این قسمت از برنامه سیاوش صفاریان‌پور میزبان جمعی از عکاسان
آسمان شب است و با آن‌ها درباره‌ی عکاسی نجومی و تصاویری که از آسمان شب
دوره نرم افزاری کتیا
برگزاری دوره آموزشی کتیا مقدماتی و پیشرفته در شرکت نوین مکانیک ذوق.
نرم افزار کتیا یک نرم افزار بسیار قدرتمند در زمینه مدلسازی و طراحی است که که امروزه بسیار یا از مهندسین مکانیک در صنایع مختلفی همچون هوافضا، فولاد، نفت، گاز و ... استفاده می شود.
در این دوره تمامی محیط های نرم افزار آموزش داده می شود. همچنین این دوره شامل سطح مقدماتی و پیشرفته می باشد که توسط مدرسین مجرب شرکت نوین مکانیک تدریس می شود.
آموزش استانداردهای ط
"درد است که آدمی را راهبر است. در هر کاری که هست، تا او را دردِ آن کار و هوس و عشقِ آن کار در درون نخیزد، او قصدِ آن کار نکند و آن کار بی درد در او را میسر نشود – خواه دنیا، خواه آخرت، خواه بازرگانی، خواه پادشاهی، خواه علم، خواه نجوم و غیره.تا مریم را دردِ زِه پیدا نشد، قصد آن درختِ بخت نکرد که:
 او را آن درد به درخت آورد، و درختِ خشک میوه‌دار شد.
 تن همچون مریم است، و هر یک عیسی داریم: اگر ما را درد پیدا شود، عیسای ما بزاید، 
و اگر درد نباشد، عیس
سلام!ما طبق رسم سالهای گذشته، جزوات، تمارین و آزمون های آزمایشی در این وبلاگ و در کانال تلگرامی‌مان منتشر خواهیم کرد. هدف ما از این کار، کمک به افراد علاقه‌مند به المپیاد نجوم و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در طول مسیر المپیاد است؛ امیدواریم بتوانیم برای مخاطبان خود مفید و مؤثر واقع شویم.
موفق باشید!
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT تفاوت بین ستاره و سیاره در چی هستش تا بحال فکر کردید که چرا ستاره ها چشمک میزنن؟!! اگر میل دارید درباره نجوم و فضا چیزهایی رو بصورت تخصصی اما بسادگی یاد بگیرید بیاید تا باهم بشنویم   بهترین سطوح [...]
این نوشته ستاره و سیاره ها چه تفاوتهایی دارند برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
سلام به کاربران خانواده برتر
من به مطالب فیزیک کوانتوم علاقه دارم و قصد دارم در این رشته تحصیل کنم اما درباره این رشته اطلاعات کمی دارم، مثلا نمیدونم در کدوم دانشگاه فیزیک کوانتوم آموزش داده میشه و یا بعد اتمام تحصیل کجا باید مشغول به کار بشم.
ممنون میشم هر اطلاعاتی در این زمینه دارین در اختیارم بذارین.
مرتبط:
معرفی کتاب با موضوع فیزیک کوانتوم
معرفی کتاب با زبان ساده در زمینه نجوم و کوانتوم
دیپلم انسانی دارم، چطور دیپلم ریاضی بگیرم و کوانت
دانش آموزان پایه هفتم
1.امیر محمد بیانی / موضوع : کسب و کار خانگی
2. مهدیار بیانی / موضوع : کسب و کار روستایی
3. علی پلنگ / موضوع : نقشه و کاربردهای آن
4. رضا پیر سیرت / موضوع : نمای سه بعدی ، پرسپکتیو
5. سید حسین حسینی / موضوع : وعده های سالم غذایی
خبر بمامون رسید  فضل بن ذوالر یا ستین باو گفت یا امیرالمو منین اگر امام رضا با این وضع  بمصلی  محل نماز عید  رسد مردم فریفته او شوند  و صلاح اینستکه از او بخواهی برگردد  مامون بسوی  حضرت کس فرستاد ودر خواست بر گشتن کرد  اما رضا کفش خود را طلبید سوار شد و مراجعت فرمود 8 یاسر خادم گوید چون مامون از خراسان بعزم بغداد بیرون رفت و فضل ذوالریاستین هم بیرون رفت ما نیز همراه امام رضا  ع بیرون شدیم در یکی نامه یی برای فضل بن سهل از برادرش حسن بن سهل امد
به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در صورتی که مردم پس از غروب خورشید به سمت غرب خودشان به آسمان نگاه کنند، می‌توانند جرم ستاره‌ای بسیار درخشانی را مشاهده کنند که این جرم سیاره ناهید یا "ملکه آسمان" خواهند بود.
عتیقی افزود: با توجه به اینکه ماه در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شبانگاه سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ به نزدیکترین فاصله با زمین می‌رسد و ۳۵۶ هزار و ۹۰۷ کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت، ماه کاملی که شبانگاه این تاریخ مشاهده می‌شود، یک "ابر ما
*حیات- life
داستان گروهی از فضانوردان را نشان می دهد که موجودی را از مریخ به زمین می آورند. این موجود یک سلول زیستی است که رفته رفته بزرگ تر شده و به یک موجود مرگبار غول پیکر تبدیل می شود. گروه نام آن را کالوین می گذارد.

*مریخی-the martian
یکی از جدیدترین فیلم های این فهرست درباره دانشمندان ناسا که با مریخ سفر کرده و بازگشت عجولانه آن ها باعث به جا ماندن مارک می شود. دو جایزه گلدن گلوب دریافت کرد. همچنین در ۷ قسمت اسکار نامزد شد، از جمله بهترین فیلم و ب
در ادامه
برگزاری برنامه شبی با آسمان انجمن نجوم هلال نو زرقان دیشب میزبان جمع کثیری از
دانش‌آموزان کنجکاو و والدین علاقه‌مند به ستاره شناسی بود.
این برنامه به‌صورت
کارگاه آموزشی شناخت آسمان همراه با رصد ماه خوشه‌پروین و... برگزار گردید.
انجمن نجوم هلال
نو از تمام اعضای انجمن که در برگزاری این برنامه کمک کردند تقدیر و تشکر می‌کند.
یکی از موضوع های جدیدی که توجهم رو جلب کرده اینه که چرا اینقدر سخت برخورد می کنم با اشتباه کردن... جدی چرا؟ :-؟
جالبتر اینه که این اتفاق همیشگی نیست... توی یه موضوع هایی اونقدر رها و راحت، توی یه موضوع هایی خیلی خیلی سخت...! جای بسی تفکر... :)
اجرام آسمانیبرای یادگیری سریع‌تر و بهتر علم نجوم و اخترشناسی نیاز است تا از قبل با برخی تعاریف کلی و مفاهیم عمومی آشنایی داشته باشیم. در این فصل سعی شده تا با گردآوری این تعاریف و مفاهیم، علاوه بر آشنایی اولیه‌ی خوانندگان، مرجعی کامل برای مراجعات بعدی نیز فراهم آورده شود. هنگامی که با چشم غیر مسلح آسمان را نظاره می‌کنیم، در نگاه اول همه‌ی نقاط نورانی آن یکسان به نظر می‌رسند. ولی با یک دوربین دوچشمی یا تلسکوپ آسمان را متفاوت خواهیم دید. ا
سلام..خوب هستین دوستای عزیزم؟اینجا یکی از جاهایی هست که من میتونم خود باشم و با خیال راحت هر چی که تو ذهنم هست رو بیان کنم..بدون ترس از قضاوت شدن ومورد نصیحت واقع شدن..چون اینجا کسی من رو نمیشناسه در دنیای واقعی..خب حالا برم سر اصل مطلب..
چند وقتی بود که پست نگذاشته بودم..احساس خوبی دارم..من با این وبلاگ چند سالیه دارم زندگی میکنم..مثل یک کلبه وسط یک جنگل سرسبز شده برام..راستی حالتون خوبه؟امیدوارم از مخاطبای وبلاگ کسی کرونا نگرفته باشه و اگه گرفت
اکثر کسانی‌که تحلیل‌ سنگین تغییر روز عید فطر بخاطر ۱۴ خرداد می‌دهند، کل ماه مبارک را مانند ۱۱ ماه دیگر سال خورده‌اند. برای این دسته از کارشناسان نجوم چه فرقی دارد ماه کی دیده شود و یا عید چه روزی باشد؟
چند روز پیش یکی را دیدم که می‌گفت حکومت ایران به‌خاطر کَل‌کَل با عربستان عیدفطرش را یک روز بعدتر می‌اندازد! یاد سالی افتادم که دو تا نیمه‌شعبان دیدم. یکی در شهر مکّه و دیگری فردایش در تهران.
سلام..خوب هستین دوستای عزیزم؟اینجا یکی از جاهایی هست که من میتونم خودم باشم و با خیال راحت هر چی که تو ذهنم هست رو بیان کنم..بدون ترس از قضاوت شدن ومورد نصیحت واقع شدن..چون اینجا کسی من رو نمیشناسه در دنیای واقعی..خب حالا برم سر اصل مطلب..
چند وقتی بود که پست نگذاشته بودم..احساس خوبی دارم..من با این وبلاگ چند سالیه دارم زندگی میکنم..مثل یک کلبه وسط یک جنگل سرسبز شده برام..راستی حالتون خوبه؟امیدوارم از مخاطبای وبلاگ کسی کرونا نگرفته باشه و اگه گرف
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT میدونید که در ایران باستان پرتو های خورشید رو ایزدِمهر میدانستند حالا در این فایل حکیم بررسی میکنند که آیا اساسا بین پرتو های خورشید و خود خورشید تفاوتی وجود داره در دین خودمون چطور و همینطور در نجوم به [...]
این نوشته دراسطوره ها ایزد مهر را پرتوهای خورشید میدانستند برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در خصوص نامگذاری حیوانی سال‌ها توضیح داد: این نام‌ها به تقویم‌های جلالی و خورشیدی امروزی ما نیست، بلکه مربوط به تقویم ترکی-مغولی است و این اسامی شامل نام ۱۲ حیوان می‌شود که از موش آغاز می‌شود و تا سگ ادامه دارد.
وی ادامه داد: ابونصر فراهی در یک واژه‌نامه عربی-فارسی شعری را آورده به این مضمون:
"موش و بقر و پلنگ و خرگوش شمارزین ۴ چو بگذری نهنگ آید و مارآنگاه به اسب و گوسفند است حسابهمدونه (میمون) و مرغ و سگ آخر کا
انجمن نجوم هلال نو زرقان، روز
دوشنبه 16 مهرماه در اتاق نجوم رصدخانه زرقان این هفته را گرامی داشت.

آشنایی با هفته جهانی فضا و ماهواره
اسپوتنیک(اولین ماهواره ساخت دست بشر) توسط آقای رحیمی ارائه گردید. همچنین اولین داستان
علمی تخیلی نویسنده معروف آسیموف به نام سرگردان در وستا توسط خانم جعفرنژاد
خوانده شد. خانم زرقامی در رابطه با ماهواره بادسنج Aeolus توضیحاتی ارائه
کردند سپس ماکت این ماهواره ساخته شد. توضیحی چند در رابطه با غذاهای فضایی توسط
خان

به گزارش نجوم ایران، این سوالی است که بسیاری از خود پرسیده اند. درباره منشا ماه سه نظریه از همه قابل توجه تر است.
اولی می گوید که ماه همراه با زمین در سحابی بزرگی که منظومه شمسی و دیگر سیارات از آن ساخته شده است به وجود آمده است. دومین نظریه ماه را جسمی سرگردان در فضا در نظر میکیرد که به طور ناگهانی هنگام عبور از کنار زمین توسط گرانش آن به دام افتاده است و اکنون به دور زمین می چرخد. اما سومی از همه جالبتر است. این نظریه می گوید هنگامی که زمین ت
دلیل ادامه تحصیل خود را بدانید
شاید بتوان گفت که مهم‌ترین مولفه در تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته، دلیل شما برای ادامه تحصیل است. شاید شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور قصد ادامه تحصیل داشته باشید و شاید برای فرار از سربازی (برای پسران) و شاید هم برای ساختن آینده شغلی بهتر و رسیدن به درآمد خوب و شغل مناسب.
هر دلیلی که دارید را مکتوب کنید و حداقل با خودتان شفاف باشید. یک مشاور شغلی یا تحصیلی با پیش‌فرض درآمد بهتر، ممکن است به شما
یکی از قدیمی ترین مراسمهای رایج در آذربایجان که همچون جشن سال نو و یئنی گون ( اول فروردین) ارتباط نزدیکی با نجوم دارد مراسم چیلله گئجه سی می باشد که هر سال با شکوه فراوان در میان خانواده های آذربایجانی برگزار می شود. آمادگی برای این شب به یادماندنی از چندین روز قبل شروع می شود و با شب نشینی در آخرین شب آذر به اوج می رسد.
اساس این جشن هماهنگ با سال اعتدالی و براساس تقویم ترکان در زمان سلجوقی یعنی تقویم جلالی - به افتخار سلطان جلال الدین ملکشاه سل
مثل ستاره‌هایی که در گنبد آسمان پخش‌اند و از هم دور، تنها شده‌ایم. اما انگار‌ کسی روی زمینی دیگر گفت: آن ستاره‌ها را می‌بینی؟ آنها که «کنار هم‌اند» و بالایشان آن یکی ستاره‌ی کم‌نورتر هست اسمش.. نمیدانم فرقی ندارد چه اسمی رویمان گذاشت. مهم این است که خوشه‌خوشه به هم وصل شده‌ایم و از دید آن یکی زمینی‌ها، خیلی نزدیکیم.
لابد نور ما اگر تا زمین می‌رسد تا ستاره‌های دیگر هم می‌تواند سفر کند. باید بسوزیم، بتابیم، آسمان نورمان را به حرکت وا د

☑️ خدمات علمی امام جعفر صادق علیه السلام

امام جعفر صادق علیه السلام در نیمه اول قرن دوم هجری، مدرسه‌ای افتتاح فرمود که  تا آن زمان در اسلام ‌سابقه نداشت، و پس از آن عصر نیز نظیر آن دیده نشد؛ این مکتب و مدرسه آن حضرت بود که بزرگترین علمای علوم قرآن و فقه و کلام و شیمی و غیره را به دنیا تحویل داد.
فقه شیعه که متضمّن هزارها ماده قانونی و تعلیمی، و برنامه‌ای عملی و اخلاقی اسلامی است در بیشتر و بلکه تقریباً در تمام موارد، مدیون علوم بی‌ پایان
سلام!ما طبق رسم سالهای گذشته، جزوات، تمارین و آزمون های آزمایشی در این وبلاگ و در کانال تلگرامی‌مان منتشر خواهیم کرد. هدف ما از این کار، کمک به افراد علاقه‌مند به المپیاد نجوم و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در طول مسیر المپیاد است؛ امیدواریم بتوانیم برای مخاطبان خود مفید و مؤثر واقع شویم.
موفق باشید!
رئیس جمهور گرامی و با تدبر ایران برای پرسش مهر سال تحصیلی ۹۸-۹۹موضوع را اینگونه اعلام کرده اند: برای ایجاد محیطی شاداب تر،دلپذیر تر،امن تر،و دوست داشتی تر در مدارس چه کار هایی باید انجام داد. این سوال میتواند اینده ی بهتری برای دانش اموزان ما در فردا ایجاد کند در صورتی که به ان عمل شود. یک مدرسه ی بی عیب و نقص ویژگی های فراوانی دارد که مهم ترین انان برای مدرسه ای شاداب و دل پذیر تر برای یک دانش اموز محیط مدرسه است. محیط مدرسه مهم ترین نقش در این
سلام!!!!!!
آن یو سا !!!!(کره ای)!!!:)))))
یه چند وقتیه دارم روی یه سری تغییرات درونیه خودم کار میکنم!!!
مثلا کلاس نقاشی میرم...راستش واقعا دوسش دارم.....تو دوران مدرسه اینجور کلاسا تو خونه ی ما غدقن بود!!
در واقع تو خونه ی ما درس مهم ترین فاکتور زندگی محسوب میشه و از نون شب واجب تره!!!متاسفانه یا خوشبختانه....؟؟؟
به نظر من متاسفانه!
آخه بابا چقد درس؟یه خورده هم زندگی کنی جای دوری نمیره....
یا مثلا نجوم و ستاره شناسی که بهش علاقه دارم....خانواده مخالفت میکنن که بچ
#فیلم_کوتاه قابلمه
بچه کجایی؟ ایرانکشورت؟ ایرانپدر و مادرت؟ ایرانیاصالتت؟ ایرانآرزوت؟ سربلندی ایرانمردم کدوم کشور دوست داری؟ ایرانغنی‌ترین تمدن؟ ایراناولین رشد در علم و طب و نجوم و...؟ ایرانپس چرا یه کاری می‌کنی که ایران باشکوه بشه ایران وابسته؟من؟ عمرا! جونمو برای ایران می‌دم!✌️تو؟ عمرا!یه جنس می‌خوای بخری با انتخاب خارجی و تعریف زیادی که از کار دست اونا می‌کنی، با تخریب و تحقیر جنس و توان و کارگر ایرانی...آقا نگو نگو ما رو خجالت نده!
1- ابتدا یک نقشه ذهنی تهیه کنید:یعنی برای اینکه بتونید راحت تر و بهتر انشا بنویسید باید اون رو به 4 بخش تقسیم کنید :
موضوع : یکی از مهم ترین اجزاء یه انشا هستش که باید در مورد اون بنویسید ( موضوع باید کوتاه و کلی باشه)
مقدمه : قبل از شروع انشا باید در مورد اون مقداری توضیح بدید مثلاً اگه موضوع شما باشه روستا می تونید بگید : روستا یک مکان هستش که در هر شهر و استان وجود داره و .... .
تنه و یا بدنه : در این بخش باید توضیح هاتتون رو مجمع تر کنید یعنی سعی کنید
نویسنده: سجاد صیادی / سردبیر ستاره شناسی فسا

نجوم آماتوری رشته‌ای است که در آن نه شهرت جایی دارد، نه پست و مقام و نه مال و منال و تنها مترادف آن، "عشق" است. فقط جاذبه‌ی قدرتمند عشق به خالق یکتا است که می‌تواند انسانی را سال‌ها در مدار نجوم نگه دارد و از پرت شدن درون سیاهچاله‌ی مشکلات روزمره زندگی جلوگیری کند. طی یک دهه‌ی اخیر که با استفاده از روش‌های حقیقی و مجازی، پیوسته به آموزش و ترویج نجوم آماتوری به افرادی از رده سنی کودکان تا بزرگس
از بچگی به این موضوع علاقه داشتم، یادمه یه مجله نجوم تو خونه داشتیم که عکس موجودات فضایی داخلش بود، با همون صورت بیضی شکل و چشمای درشت. میترسیدم از ریخت و قیافه اشون، ولی بازم به این موضوع علاقه داشتم. یه نصفه دوربین شکاری (یعنی فقط نصف دوربین بود و نصفه دیگه اش نمیدونم چه بلایی سرش اومده بود) داشتیم که با یکی از بچه ها هر شب کره ماه رو باهاش رصد میکردیم. همیشه آرزو داشتم یه تلسکوپ داشتم، و همیشه بدون اینکه بدونم قیمتش چنده، فکر میکردم خیلی گرو
از بچگی به این موضوع علاقه داشتم، یادمه یه مجله نجوم تو خونه داشتیم که عکس موجودات فضایی داخلش بود، با همون صورت بیضی شکل و چشمای درشت. میترسیدم از ریخت و قیافه اشون، ولی بازم به این موضوع علاقه داشتم. یه نصفه دوربین شکاری (یعنی فقط نصف دوربین بود و نصفه دیگه اش نمیدونم چه بلایی سرش اومده بود) داشتیم که با یکی از بچه ها هر شب کره ماه رو باهاش رصد میکردیم. همیشه آرزو داشتم یه تلسکوپ داشتم، و همیشه بدون اینکه بدونم قیمتش چنده، فکر میکردم خیلی گرو
پرینت سه بعدی چیست؟ این سوالی است که همه ما فکر می‌کنیم جوابی برای آن داریم. به قدری رسانه‌ها از پرینت سه بعدی صحبت می‌کنند که دیگر این تکنولوژی برای ما تبدیل به یک موضوع عادی شده و دلیلی نمی‌بینیم که کمی بیشتر درباره آن بدانیم. حداقل به اندازه بلاک چین سخت نیست تا کمی درباره‌اش جستجو کنیم و مثل هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ هم نیست که برای یادگیری‌اش تلاش زیادی بکنیم.

اولین بار فردی ژاپنی به نام دکتر کوداما در سال 1980 تکنولوژی چاپ پرینترهای
دربارۀ این‌که چرا امت حزب‌اللهی مهندسی‌خواندۀ دغدغۀ علوم‌انسانی‌شان برداشته، عمدتاً مثلاً طراحی یک شبکۀ اجتماعی بومی در ذهنشان به مثابه یک وظیفۀ انقلابی شکل نمی‌گیرد و از این طور مسائل
دانشگاه موضوعاتی دارد و انقلاب مسائلی. فراگیری آن موضوعات ابزاری به‌دست ما می‌دهد که مسائل انقلاب را حل کنیم. اشتباه رایج آن است که مسائل انقلاب را موضوع می‌گیریم و می‌پنداریم آن مسائل حل می‌شوند اگر و فقط اگر متخصص تحصیلی آن موضوعات شویم. این‌طور
دربارۀ این‌که چرا امت حزب‌اللهی مهندسی‌خواندۀ دغدغۀ علوم‌انسانی‌شان برداشته، عمدتاً مثلاً طراحی یک شبکۀ اجتماعی بومی در ذهنشان به مثابه یک وظیفۀ انقلابی شکل نمی‌گیرد و از این طور مسائل
دانشگاه موضوعاتی دارد و انقلاب مسائلی. فراگیری آن موضوعات ابزاری به‌دست ما می‌دهد که مسائل انقلاب را حل کنیم. اشتباه رایج آن است که مسائل انقلاب را موضوع می‌گیریم و می‌پنداریم آن مسائل حل می‌شوند اگر و فقط اگر متخصص تحصیلی آن موضوعات شویم. این‌طور
دلیل ادامه تحصیل خود را بدانید
شاید بتوان گفت که مهم‌ترین مولفه در تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته، دلیل شما برای ادامه تحصیل است. شاید شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور قصد ادامه تحصیل داشته باشید و شاید برای فرار از سربازی (برای پسران) و شاید هم برای ساختن آینده شغلی بهتر و رسیدن به درآمد خوب و شغل مناسب.
هر دلیلی که دارید را مکتوب کنید و حداقل با خودتان شفاف باشید. یک مشاور شغلی یا تحصیلی با پیش‌فرض درآمد بهتر، ممکن است به شما
بالاخره دیشب بعد از سه هفته فاز اول پروژه رو انجام دادم. خیلی سخت نبود و میشد یه هفته‌ای هم انجامش داد اما تنبلی کردم و سه هفته طولش دادم. شاید به‌خاطر این باشه که چند وقت طولانی میشه کد نزدم. به هرحال، دیشب به مانا پیام دادم که متلب‌ش رو می‌خوام برای شروع فاز دوم پروژه. بعدش که فکر کردم فردا باید ۸صبح از خونه بزنم بیرون و این همه راه ُ برم تا دانشگاه پشیمون شدم که چرا دانلود نکردم.موقع خواب زمانبندی پروژه رو مرور میکردم و اینکه میتونم خوب تم
دانلود کاربرگ جامع پیش دبستانی
فرمت فایل : PDF
تعداد صفحات 179 صفحه
شرحی مختصر از فایل :
کاملترین کاربرگ آموزش جامع پیش دبستانی با کیفیت بسیار عالی جهت آشنایی دانش آموزان پیش دبستانی با مفاهیم جامع آماده دانلود و دریافت می باشد توجه فرمایید کاربرگ های مفاهیم جامع برای کل سال تحصیلی می باشد و شما با دانلود پکیج کاربرگ جامع پیش دبستانی از اول تا اخر سال بی نیاز آز هر گونه کاربرگ در زمینه درس اموزش جامع پیش دبستانی خواهید بود جهت دانلود کاملترین
مدتی برای کودکان مقطع پیش‌دبستانی و دبستان، نجوم تدریس می‌کردم. گفتم شاید بد نباشد محتوای کلاسهایم را در اینجا قرار دهم. البته تنها به نوشتن تیتروار اکتفا می‌کنم و بقیه را به خلاقیت معلّم می‌سپارم.

جلسه اول:
آشنایی با کره‌ی زمین، علت بوجود آمدن فصلها
نمایشنامه «گالیله»
کاردستی تلسکوپ
جلسه دوم:
آشنایی با ماه، شکل آن (ماه هلالی و ماه کامل)، علت نیفتادن ماه روی زمین، سفر انسان به ماه
نمایش انیمیشن «سفر باب اسفنجی به ماه»
کاردستی راکت فضا
خیلی وقته شعر نگفته امیکی از دوستان بخشی از پیشگوئیهای شاه نعمت الله ولی رو فرستاد*قدرت کردگار می‌بینم-حالت روزگار می‌بینم**از نجوم این سخن نمی‌گویم-بلکه از کردگار می‌بینم**از سلاطین گردش دوران-یک به یک را سوار می‌بینم**هر یکی را به مثل ذره نور-پرتوی آشکار می‌بینم**از بزرگی و رفعت ایشان-صفوی برقرار می‌بینم (...)**آخر پادشاهی صفوی-یک حسینی به کار می‌بینم*...مخصوصا اون قسمتی که متناسب با این دوره بود و بگی نگی ذوق خفته ما رو بیدار کرد...براش نوش
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ
به نام خداهمونطور که مشخصه بعد از انتخاب موضوع تحقیق، نوبت به تحدید موضوع میرسه، یعنی محدود کردن موضوع. برای این کار چند روش وجود داره، که من روش خورشیدی رو ترجیح میدم، مثل تصویر بالا، اول موضوع اصلی رو در وسط می‌نویسیم و بعد هرچیزی که از به ذهنمون میاد از زیر مجموعه های این موضوع هست رو در اطرافش قید می کنیم و آخر سر یکی از این زیر مجموعه ها رو برای موضوع تحقیق انتخاب میکنیم. چیزی که به ذهن من رسید اهمیت و ضرورت داره، بررسی این مسئله است که
انتخاب موضوع برای شرکت:
در گام اول برای ثبت شرکت لازم است که موضوعی انتخاب گردد که اینکار
توسط شرکا انجام میپذیرد.شرکا با همفکری هم موضوعی را مناسب با فعالیتشان
برمیگزینند و بعد از مدیران شرکت موظفند در چهارچوب موضوع شرکت فعالیت کنند
نه بیشتر در غیر این صورت دچار مشکل میشوند.چنانچه موضوع منتخب برای به
ثبت رسیدن به مجوز نیاز داشته باشد باید حتما برای اخذ آن اقدام کنند.
یکی از باورهای قدیمی که در بین همه خانواده ها رواج دارد، این است که خوردن خربزه با عسل به صورت همزمان منجر به مرگ می شود. این امر در متون قدیمی طب سنتی هم هشدار داده شده است. اما هیچ گاه در طب جدید به این موضوع پرداخته نشده است. امروز در بخش پزشکی و سلامت مجله اینترنتی “حرف تازه” به این موضوع می پردازیم که آیا به راستی خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ می شود یا خیر؟ برای بررسی این موضوع و پاسخ به این سئوال با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
انسان از هزاران سال پیش تا به امروز همیشه و در همه حال در جستجوی شگفتی های آسمان بالای سر خود بوده است. دانش ستاره شناسی تا آنجا به انسان کمک کرد که جایگاه خود در جهان هستی را بیابد و او را برای کنکاش ژرف تر در گیتی مشتاق ساخت. در این میان، دانشمندان و ستاره شناسان نامداری در سرتاسر کره خاکی پا به عرصه حیات نهادند که نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت این دانش ایفا نموده اند و با افتخار می توان بیان کرد سرزمین کهن ایران به عنوان گهواره تمدن بشری، مهد

فیزیک (به زبان یونانی φύσις، طبیعت و φυσικῆ، دانش طبیعت)علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده(Matter) و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند 
انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی،جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتم و نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فی

فیزیک (به زبان یونانی φύσις، طبیعت و φυσικῆ، دانش طبیعت)علم مطالعهٔ خواص طبیعت است. این علم را عموماً علم ماده(Matter) و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان می‌دانند. این ماده می‌تواند از ذرات زیراتمی تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد. فیزیک از مفاهیمی مانند 
انرژی، نیرو، جرم، بار الکتریکی،جریان الکتریکی، میدانالکتریکی، الکترومغناطیس، فضا، زمان، اتمو نورشناسی استفاده می‌کند. اگر بطور وسیع‌تر سخن بگوییم، هدف اصلی علم فیز
انسان از هزاران سال پیش تا به امروز همیشه و در همه حال در جستجوی شگفتی های آسمان بالای سر خود بوده است. دانش ستاره شناسی تا آنجا به انسان کمک کرد که جایگاه خود در جهان هستی را بیابد و او را برای کنکاش ژرف تر در گیتی مشتاق ساخت. در این میان، دانشمندان و ستاره شناسان نامداری در سرتاسر کره خاکی پا به عرصه حیات نهادند که نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت این دانش ایفا نموده اند و با افتخار می توان بیان کرد سرزمین کهن ایران به عنوان گهواره تمدن بشری، مهد
همین الان، گربه‌هه بالای نرده آروم نشسته بود و نگاه می‌کرد. کلی سگ دورش صداهای وحشتناک درمی‌آوردن. چندتا پنجره باز شد، چندتا پنجره از شدت صدا بسته شد، اما گربه‌هه همچنان آروم نشسته بود و می‌دونست اتفاقی براش نمیفته. دوست داشتم جای اون گربه باشم. همو‌ن‌قدر مطمئن، همون‌قدر عاقل که می‌دونه سگا حتی لمسش هم نمی‌تونن بکنن. اما من، مطمئن نیستم، خونسرد نیستم، یهو می‌بینی اونقدر فرار کردم که دیگه خودم رو هم پیدا نمی‌کنم.
خاطره‌ی آخرین‌روزی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها